Please enable javascript to access this site

Europa Cup Trophy 2020

Results

4.7 - Men

Results after 4 regattas (Discards : 1) - 111 entries
Rank Nat. Name Sailor Id Cat. Pts
1 OLSZEWSKI Filip POLFO3 U16 97
2 NAGY Bendeguz HUNBN12 U18 97
3 GRUNER Batbold GERBG10 U18 97
4 YORDANOV Daniel BULDY1 U18 97
5 SAWICKI Oskar POLOS7 U16 98
6 CAVACO Guilherme PORGC14 U18 98
7 REGER Maximilian GERMR74 U16 98
8 RUHLIN Bogdan UKRBR1 U16 98
9 DUDEK Maciej POLMD23 U16 99
10 SZOKODY Olivér HUNOS3 U18 99
>> Full resultLast update : 10 October 2020

4.7 - Women

Results after 4 regattas (Discards : 1) - 60 entries
Rank Nat. Name Sailor Id Cat. Pts
1 TORNOW Laura GERLT14 U16 27
2 ALGRA Annemijn NEDAA6 U16 49
3 SPRUCH Alicja POLAS49 49
4 TODOROVA Stanislava BULST2 U18 49
5 DUTRA Leonor PORLD4 U18 50
6 DÖLVES Luise GERLD21 U16 50
7 PASHOVA Dayana BULDP2 U16 50
8 PARADISI Sofia ITASP81 U18 51
9 BORUCKA Aleksandra POLAB30 U16 51
10 SIEMANN Josefine GERJS127 U18 51
>> Full resultLast update : 10 October 2020

Radial - Men

Results after 4 regattas (Discards : 1) - 154 entries
Rank Nat. Name Sailor Id Cat. Pts
1 SCHWECKENDIEK Ole GEROS26 U17 81
2 MADONICH Oskar UKROM11 U19 82
3 LOECK Anton Nikolai GERAL34 U19 86
4 HALLQUIST Axel SWEAH30 U19 87
5 MAGER Jonas M. GERJM72 U17 90
6 GRANZIN Rasmus SWERG5 U19 93
7 KRöPLIN Gunnar GERGK19 U17 106
8 STOCK Jan-malte GERJS128 U19 111
9 RATHMANN Philipp GERPR26 U19 113
10 LINDSTEDT-NYBERG Ask SWEAL31 U21 114
>> Full resultLast update : 9 October 2020

Radial - Women

Results after 4 regattas (Discards : 1) - 71 entries
Rank Nat. Name Sailor Id Cat. Pts
1 CRÜSEMANN Carlotta Sophie GERCC9 U21 47
2 HARTENBERGER Elisa GEREH9 U19 50
3 HENSEL Linda GERLH41 U17 53
4 PAPENTHIN Gesa GERGP11 U19 54
5 BUESSELBERG Julia GERJB68 U21 56
6 NAUMENKO Sofiia UKRSN6 57
7 BARWINSKA Agata POLAB11 59
8 RINDOM Anne-marie DENAR2 59
9 WIERSCHIN Theresa GERTW27 U21 59
10 NIKOLOVA Mariela BULMN1 59
>> Full resultLast update : 9 October 2020

Standard - Men

Results after 3 regattas (Discards : 0) - 39 entries
Rank Nat. Name Sailor Id Cat. Pts
1 KUSS Lennart GERLK41 1
2 KRÖPLIN Henning GERHK38 U21 2
3 BENITEZ Gerardo MEXGB1 U21 3
4 HAFNER Florian GERFH37 U21 4
5 MEYER Leif Thorge GERLM21 U21 5
6 BRADTKE Tim GERTB51 U21 6
7 ATANASOV Zlatko BULZA1 32
8 HRISTO MLADENOV BULHM2 33
9 PENEV Martin BULMP3 34
10 PANAYOTOV Nikolay BULNP1 U21 35
>> Full resultLast update : 9 October 2020

Standard - Women

Results after 204 regattas (Discards : 201) - 0 entries
Rank Nat. Name Sailor Id Cat. Pts
>> Full resultLast update : 4 October 2020